Dünyaca Ünlü Modacılar

Moda Dünyasının Devleri:

Onlar moda camiasında tasarımlarıyla dünyada nam salmış isimler…

Modaya yön veren ve tasarımlarıyla moda dünyasını şekillendiren dünyaca ünlü modacılar hakkında bilmeniz gerekenler…

Valentino: 45 yıllık deneyimiyle İtalya’nın dünyaca meşhur modacısı Valentino, birçok ünlü ismi giydiriyor. 5 Aralık’ta yayın hayatına başlayan valentino-garavani-archives.org adresi üzerinden sanal olarak gezilebilecek müze ile bir ilke imza atan Valentino müzesiyle 3D olarak moda sergisine davetli olabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Alexander McQueen: 1996-2003 yılları arasında dört kez “Yılın İngiliz modacısı” ödülünü alan McQueen modanın dev isimleri arasına adını yazdı. Yakın bir zamanda vefat eden McQueen, Prens Charles da dahil olmak üzere sayısız ünlü ismin tercihi oldu. Kariyerinin dönüm noktasını ise, John Galliano’dan sonra Givenchy’nin baş tasarımcısı olmasıyla gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

Stella Mc Cartney: Son olarak Kate Winslet’ın giydiği elbiseyle adından bahsettiren İngiliz modacının tarzı oldukça kadınsı ve zarif.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agatha Ruiz De La Prada: İspanya’nın ünlü modacısı Prada, kıyafetlerinden çantalarına kadar geniş bir hayran kitlesine sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

Collette Dinnigan: Avustralya’nın ünlü modasıcı Dinnigan’ın özel tasarımları Harvey Nichols’da…

 

 

 

 

 

 

Christian Dior: Christian Dior, Fransa’nın Granville adlı bir sahil kasabasında doğdu. Geçimini gübre üretiminden sağlayan ailesi onun bir diplomat olmasını çok istiyordu fakat Dior sadece moda ve bunun yanı sıra eskizle ilgileniyordu. Para kazanmak için moda eskizlerini tanesini 10 cent civarından sattı. Okulu bıraktıktan sonra babasından bir miktar para aldı ve böylelikle 1928’de Pablo Picasso benzeri sanatsal çalışmalar satan küçük bir sanat galerisi açtıErkek ve kadın giyiminin yanısıra kozmetik modasına da yön veren Dior’un ürünleri Türkiye’de ve dünyada oldukça rağbet görüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Donna Karan: Ünlü moda markalarından biri olan Donna Karan, kıyafetten kozmetik ürününe kadar geniş bir yelpazede ürün veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Coco Chanel: Sadece moda dünyasında değil bir sinema karakteri olarak da fenomen olan Chanel, ilk dükkanını şapka üzerine açtı. Daha erkeksi duran feminenliği ortaya çıkartan Chanel dünyada bir kült halini aldı. Chanel sadece dünya kadınlarını değil Türk askerlerini de giydirdi. 1930’lu yıllarda Atatürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üniformalarını Coco Chanel’e tasarlattı. Türk ordusu 1980’lere dek onun imzasını taşıyan üniformalar giydi. Üç yıl önce TSK kıyafetlerinin son tasarımını yapan Arzu Kaprol de kıyafetlerde beğendiği ve değiştirmek istemediği kısımların hep Chanel tarafından tasarlananlar olduğunu söylemişt

 

 

 

 

 

 

 

Jean – Charles de Castelbajac: JC/DC olarak da bilinen Casablanca’lı modacı Castelbajac’nın sıradışı tasarımlara imza attığını moda meraklıları bilir. Kıyafetlerin yanısıra mobilya tasarımları da yapan Castelbajac’ın müşterileri arasında Madonna, Katy Perry gibi isimler yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bizim gözden kaçırdığımız, yazmayı unuttuğumuz dünyaca ünlü modacıları lütfen sizler de bizimle paylaşın. Yorumlarınızı bekliyoruz…

 

 

 

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>