Cengiz Abazoğlu Tasarımları

Cengiz Abazoğlu Tasarımları

Türk modasına yön veren isimlerinden biri olan Cengiz Abazoğlu’nun ellerinden çıkan tasarımlara bir göz atmaya ne dersiniz?

Moda dünyasının en beğenilen isimlerinden olan Cengiz Abazoğlu tasarımları, bir bakışta sizi etkisi altına alıyor.

 İnce detaylarla elbiselerini ön plana çıkartmayı seven Abazoğlu’nun bu tasarımında bunu net olarak görebiliyoruz.

 Defilelerin aranan ismi Abazoğlu’nun tasarımları, birçok ünlü ismin tercihi.

 Gelinlik tasarımlarıyla da modaya damgasını vuruyor Abazoğlu.

Siyah ve beyazın Cengiz Abazoğlu’nun ellerinden çıkmasıyla bambaşka bir görünüme büründüğünü söylemek yanlış olmaz.

Sade elbiseleri ince detaylarla hareketlendiren Abazoğlu’nun farkı da belki burada ortaya çıkıyor.

Farklı kesimler ve alışılmışın dışındaki tarzı ile ortaya çıkarttığı sonuç işte böyle vurucu oluyor.

Modern ve şehirli kadının temsilcisi bir kıyafet.

Resmi bir şıklık isteyen, özellikle de çalışan bayanlar için bir Cengiz Abazoğlu klasiği…

Siyah tulumun modası geçmiyor. Hele ki Cengiz Abazoğlu’nun ellinden çıktıysa.

 

 

Cengiz Abazoğlu, 1969 yılında doğdu. Ailesinin kumaş konusunda faaliyet gösteren firmasında çalışmaya başlayarak küçük yaşlarda modayla tanışmıştır.

Modacı olmayı küçük yaşlarda yapmaya karar verdiği için eline geçirdiği bütün kağıtlara modeller çiziyordu. Kendini çalışma hayatına ve modaya o kadar çok kaptırdı ki, modacılık yüzünden liseden sonra eğitimine devam etmemiş ve Brüksel merkezli bir deri firmasında tasarımcı olarak çalışmaya başlamış, önce yardımcı stilistlik yapmış, ardından da 2006 senesine kadar sadece ısmarlama ya da kişiye özel diye tanımlanan “Haute Couture” tarzında kendi atölyesini İstanbul Nişantaşı’da kurmuş ve koleksiyonlarını hazırlamaya devam etmiş. 2006 senesinden itibaren hazır giyim konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. 2009 yılından bu yana İstanbul’un yanı sıra yurt dışında Paris Haute Couture haftasında da koleksiyonlarını sergilemektedir.

1988 senesinde ilk defilesini İstanbul “Vizon Show” bünyesinde gerçekleştirmiş ve bu koleksiyonu büyük ilgi görmüştür.

Cengiz Abazoğlu ”Gelinlik Modelleri” ile de kendini kanıtlamış ve oldukça gösterişli tarzı ve kalitesi ile her zaman ön planda olan modacılardandır.

“Tasarımlarım arka sokaklar için değil, primadonna’lara göre” diyen Cengiz Abazoğlu, bir kara liste hazırlamış. “Fiyatın 50 katını ödeseler de onlar için elbise dikmem” dediği ünlü isimler var.

Cengiz Abazoğlu, Show Tv‘de yayınlanan “Bugün Ne Giysem programı”nda danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Kanal D ekranlarından “Bana Her Şey Yakışır” yarışma proğramını sunmaktadır.

Cengiz Abazoğlu’nun en çok giydirmek istediği kişi “Madonna”dır.

Cengiz Abazoğlu, 2012 Haute Couture İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nu, Paris Moda Haftası’nın final defilesi ile tanıttı. 30 parçalık koleksiyonunda; kristal ve yarı değerli taşların ağırlığı dikkat çekti. Ünlü modacı; şifon, krep ve dantelden oluşan kıyafetlerde zengin bir renk skalası kullandı. Abazoğlu defilesinde izdiham yaşanırken; koleksiyon moda otoritelerinden tam not aldı

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>